Petra ACME Filtre Kahve 250 gr.

Bu ürünü ilk yorumlayan siz olun

61,65 ₺

59,90 ₺

Stok Durumu: Stokta mevcut

Petra Roasting Co. ile kahvenin en iyisini her ay düzenli olarak kapınıza getiriyoruz!
Bu paket 1 ay boyunca evlerinde ve ofislerinde taze kahve içmek isteyenler için tasarlandı.
ACME sezonunda seçilen Güney Amerika kahve çekirdeklerinin bir araya gelmesiyle ortaya çıkan orta-koyu kavurma profiline sahip bir üründür.


Not:
 Sipariş gününüzü takiben ilk SALI günü 250 gr. ACME kahveniz adresinize kargolanacaktır.


- ACME Kahve - 1 Adet x 250 gr

* Zorunlu Alanlar

- +

Petra Filtre Kahvenin Bilinmeyen Faydaları

Filtre kahve içerisindeki besin değerleri ile en sağlıklı kahve türleri arasında yer almaktadır. Evde rahatlıkla hazırlanabilen bu özel kahvenin sağlığa da oldukça yararlı olduğu bilinmektedir. Bu sebeple filtre kahve nasıl yapılır ve yararları nelerdir soruları sık sık sorulmaktadır. Düzenli olarak tüketilen filtre kahvenin depresyon riskini de azalttığı bilinmektedir. Biaylik.com olarak en taze filtre kahvelerin düzenli olarak kapınıza gelmesini sağlamak için Petra Acme ve Roaster’s Choice kahvelerinden paketler yaptık.

Filtre Kahvenin Vücuda Yararları

Kahve çekirdeklerinin öğütüldükten sonra bir filtreden su kullanılarak demlenmesi ile filtre kahve yapılmaktadır. Damla kahve olarak da bilinen bu kahvenin insan sağlığına sayısız yararı bulunmaktadır. Beyin fonksiyonlarının hızını artırması ve vücuda enerji vermesi filtre kahvenin en bilinen yararlarıdır. Kahve içeriğinde bulunan kafein maddesi dünya tarafından kabul edilen ve uyarıcı bir bileşendir. Kafeinin kanla karışması sonucunda beyinde adenozinler bloke edilmekte ve dopamin üretimi artırılmaktadır. Bu da enerji ve beyin fonksiyonlarını doğrudan artırıcı rol oynamaktadır.

Filtre kahvenin içeriğindeki antioksidan miktarı bazı meyve ve sebzelerden daha fazladır. Antioksidanlar filtre kahveyi yüksek bir besin deposu yapmakta ve diyet ürünleri arasına sokmaktadır. Filtre kahvenin kaç kalori olduğunu merak ediyorsanız blog yazımızı mutlaka okuyun.

Filtre Kahvenin İyi Geldiği Hastalıklar

Filtre kahve, düzenli olarak tüketildiğinde sık karşılaşılan bazı hastalık risklerini azaltmaktadır. Tip 2 diyabet, Alzheimer ve bazı karaciğer hastalıkları filtre kahvenin iyi geldiği rahatsızlıklar olarak kabul edilmektedir. Kahvenin hastalıklar üzerindeki etkisi ise gün içerisinde ne kadar tüketildiği ile doğru orantılıdır. Konuyla ilgili sorulan filtre kahve nasıl yapılır sorusunun cevabı da kahvenin yararları üzerinde oldukça etkili olmaktadır. Ancak herhangi bir fayda için bol bol kahve tüketmeden önce mutlaka doktorunuza danışmanızı öneriyoruz.

Filtre Kahvenin Yapımı

Filtre kahve, evde demleme ile ya da filtre kahve makinesi ile yapılabilmektedir. Kahve yapımında önemli olan ise hangi yöntemin kullanıldığı değil aromanın doğru bir şekilde çıkarılabilmesidir. Buna göre kahve yapımına başlamadan önce bilinmesi gereken ilk kural suyun doğru sıcaklıkta olmasıdır. Kahve kesinlikle ılık su ile yapılmalı, hiçbir içerik soğuk hali ile kullanılmamalıdır. Kullanılacak olan filtre kahve makinesi ekipmanları da mutlaka sıcak su kullanılarak çalkalanmalıdır.

Kullanılacak malzeme oranları da filtre kahve aromasını doğrudan etkilemektedir. Buna göre her bir kahve fincanı için sıcak suya 1,5 tatlı kaşığı kahve ilave edilmelidir. Ayrıca su kaynadıktan sonra kahve eklenmeden 1 dakika kadar da beklenmesi gerekmektedir.

Neden Petra Acme Kahve?

Petra taze kahveleri ve seçtikleri kaliteli, özel kahve taneleri ile ünlenmiş özel bir marka. Biaylık'ta doğal ürünlerden kahveye herşeyin en iyisini ve lezzetlisini kullanıcılarımıza sunmaya özen gösteriyoruz.

Kendi Yorumunuzu Yazın

Yorumunuz: Petra ACME Filtre Kahve 250 gr.

See It Styled On Instagram

There are not any images in this instagram.
Loading...