Biovacık Klasik Organik Erişte - 500 gr.

Bu ürünü ilk yorumlayan siz olun

29,90 ₺

27,90 ₺

Stok Durumu: Stokta mevcut

Paketin hazırlanma süresi: 1 gün

- El yapımı, Doğal Erişte - 500 gr.

* Zorunlu Alanlar

- +

Doğal Organik Erişte Şile'den!

Biovacık, Şile Ovacık Köyü’ndeki kadınları hayata kazandırmak ve istihdam sağlamak için 2014’ten günümüze çeşitli girişimlerde bulunarak sadece Ovacık Köyü kadınlarına destek olmakla kalmayıp aynı zamanda Şile’deki birçok yerel üreticiye de ulaşmayı başarmıştır.

Yıl boyu doğal ürünler üreten üreticiler, edindikleri tecrübeler ve ellerindeki imkanlar doğrultusunda mevsiminde üretim yapmaktadırlar. Biovacık, bu sosyal girişim ile Şile başta olmak üzere temiz üretim yapan tüm yerel üreticilere istihdam sağlayarak yıl boyu ürettikleri ürünlerini tüketici ile doğrudan buluşturmayı amaçlamaktadır. 

Organik Ürünler ile Sağlıklı Yaşayın

Biovacık doğal ürünlerimiz arasında Organik Tarhana paketimiz de mevcuttur. Şifa paketimizde kuru meyve ve organik ıhlamur bir arada sunulmaktadır.

Organik Erişte Nedir?

Türkiye'de eski zamanlardan beri en çk tüketilen eriştenin temel malzemesi hamurdur. İçindeki malzemeler un, yağ, yumurta ve tuzdan ibaettir. Kibrit çöpü boyutlarında ince ince kesilir. Biovacık organik eişteleri kullanıma hazır hale getirilmek için kurutulur ve paketlenir.

Hamurunu diğer unlu mamüllerden ayıran özelliği ise yumurtasının bol bol kullanılmasıdır. Bu sayede daha da yoğunlaşan hamur, şekil verilebilir ve dağılmayacak kıvama gelirken daha besleyici olmaktadır. Biovacık Erişte'nin doğal lezzetinde etkili diğer bir faktör kullanılan su ile yağ miktarının mükemmel dengesidir. 

Erişte Nasıl Pişirilir?

Eriştenin nasıl pişirileceği yapacağınız erişte tarfine bağlıdır. Genellikle makarna gibi pişirilmektedir. Bir ölçek erişte için bir buçuk ölçek kaynar su kullanmanız önerilir. Erişteleri 10-15dk civarında damak zevkinize göre pişirebilirsiniz. 

Sade tüketmek istiyorsanız, pişirmenin ardından üzerine sıcak tereyağı gezdirilerek ve beyaz peynir maydonoz eklemesi ile servis edebilirsiniz.

Önerilen erişte tarifleri:

Yoğurtlu, kırmızı biberli erişte,
Domates soslu peynirli erişte,
Salçalı erişte,
gibi tariflerde Biovacık Organik Erişte kullanabilir.

Organik Erişte Kaç Kalori?

Erişte protein ve karbonhidrat içeren bir yiyecektir. Sade eriştenin kalorisi 1 porsiyon yani 75gr için 130-180 kCal aralığındadır. 100r erişte için 240-320 kCal arasında kalori değeri olmaktadır.


Organik Erişte Çeşitleri

Domatesli Ev Eriştesi
Ognanik Köy Eriştesi
Kepekli Ev Eriştesi
Sebzeli Çorbalık Ev Eriştesi
Biberli Ev Eriştesi
Ispanaklı Ev Eriştesi
Siyezli Oganik Erişte

Kendi Yorumunuzu Yazın

Yorumunuz: Biovacık Klasik Organik Erişte - 500 gr.

See It Styled On Instagram

There are not any images in this instagram.
Loading...