Bir tür vitaminli içecek olan Saol vitamin water düşük kalorilidir ve meyve aromalıdır. Kendi içerisinde men power, C+ Mix ve multi- v gibi üç farklı çeşide ayrılan bu içecek aslında temelinde şekerli sudur. İlk olarak Amerika’da tüketilmeye başlanan bu içecek zamanla yaygınlaşmış ve ülkemizde ilk içilen vitaminli su olma özelliğini kazanmıştır. Hem susuzluğu gideren hem de vitamin veren Saol vitamin water tek şişesinde sekiz tane küp şekere eş değer şeker içerir. Aynı zamanda mineral ve vitamin ilavesi ile steviol glikozit de içeren bu içecek 14 kcal enerji, 0,13 gr lif, 0,05 gr protein, 0,02 gr yağ ve 3,4 gram karbonhidrat verir. Bu değerler 100 ml. su dikkate alınarak hesaplanmıştır.

 

Saol Vitamin Water Özellikleri

Normal koşullarda saf suyun kalorisi sıfırdır. Bu nedenle enerji içermez. Ancak Saol vitamin water içeriği 3.3 gram ilave sofra şekeri içerdiğinden enerji verici etkiye sahiptir. Tek şisesi ile verdiği enerjinin yaklaşık %92,4’ü ilave şekerden gelir. Diğer türlerinde bu oran %97 seviyelerine kadar çıkar.

 

Saol vitaminli içecek içerisinde 5 mg. Çinko, 2,5 mcg D vitamini, 1,25 mcg B12 vitamini, 25 mcg B8 vitamini, 0,7 mcg B6 vitamini, 8 mg B3 vitamini, 6 mg. E vitamini, 40 mg. C vitamini, 400 mcg A vitamini vardır. Bu değerler bir şişe (500 ml.) ürün için geçerlidir.

 

Saol Vitamin Water Faydaları Nelerdir?

Vücudun su ihtiyacının karşılanmasına katkıda bulunan Saol vitamin water faydaları pek çok kişi tarafından merak edilir. İçerisindeki vitamin ve diğer değerler herhangi bir zarar sebep olmadığından vitaminli içecek güvenle tüketilebilir. Ancak tüketimde aşırıya kaçmamak gerekir. Hastalığa karşı vücut direncini artırdığı ifade edilen bu içecek aynı zamanda vücudu daha korunaklı hale getirir. Farklı türlerinin olması sayesinde dileyen herkes kendi damak tadına uygun olan içeceği satın alabilir. En uygun fiyatlı Saol vitaminli suyu satın almak için hemen Bi’aylık mağazasını tercih edebilir, on iki ay boyunca alışverişlerinizi adresinize teslim alabilirsiniz.