Bebek bezi satın alırken numara ve kilo seçimine dikkat ederseniz bebeğinize daha konforlu bir yaşam sunabilirsiniz. Aksi durumda bezden alınacak fayda azalacak, rahatsızlık ve sızdırmazlık gibi şikayetler yaşanacaktır. Bunları yaşamamak adına Prima bebek bezi numaraları ile ilgili bilgi sahibi olmalısınız. Bu numaralar bebeğin kilosuna göre sınıflandırılmaktadır. Numaralar 2 kilogram ile başlamakta ve on beş kilogram da dahil olmak üzere yukarı yönlü devam etmektedir. Bunlar 7 numara olarak ifade edilmektedir.

Bebek bezi sınıflandırmaları anne babanın geri dönüşleri dikkate alınarak yapılmaktadır. Aksi durumda bezde sızıntılar meydana gelir. Farklı kilolara sahip olan bebeklerde bel ve bacak çevresi birbiriyle aynı olmayacağından sınıflandırmada bu duruma öncelik verilmektedir.

Bez Numarası Ne Zaman Değiştirilir?

Prima bebek bezi numaraları 1 ile 7 arasındadır. Bunlar sırasıyla 2-5 kilogram arasında 1 numara; 4 – 8 kilogram arasına 2 numara; 6 – 10 kilogram arasına 3 numara; 9 – 14 kilogram arasına 4 numara; 10 – 15 kg arasına 4+ numara; 11 – 16 kg arası 5 numara; 13 – 18 kg arası 6 numara ve 15 kilogram üstü 7 numara olarak ifade edilir. Dolayısıyla bebek bezi seçimi ve değişimi yapacağınızda bebeğinizin kilosunu ve gelişimini takip etmelisiniz. Prima için seçenekler geniş olduğundan bebeğinize uygun bezi bulmanız daha kolay olacaktır. Markaya ait bütün bezler vücut yapısına uygun ve kaliteli olarak üretilmektedir.

Bebek Bezinde Hangi Numara Ne Kadar Kullanılır?

Prima bebek bezi numaraları yenidoğan bebeklerin de kullanıma uygundur. Eğer bebeğiniz üç kilo civarında doğduysa, bu durumda 1 numara olan bezden üç dört paket civarında satın alabilirsiniz. Bebeğiniz doğumda dört kilogram ve üzerindeyse doğrudan 2 numaraya başlayabilirsiniz.

Bebeğinizin kasık ya da bacak kısımlarında kızarıklık veya izler oluyorsa bu durum bezi değiştirmeniz gerektiğini ifade eder. Aldığınız bezin çok sıkı olmaması, bebeğinizin bacak kısmına tam oturması gerekir. Yenidoğan bebeklerde bezin ön kısmı göbek deliğinin altında olmalı, bez göbek deliğini kapatmamalıdır. Prima bebek bezi numaraları bu gibi hususlar dikkate alınarak oluşturulmuştur. Bi’aylık üzerinden yapacağınız bebek bezi alışverişlerinde markaya ait bütün numaralara ulaşabilirsiniz. Biaylik.com’un size özel hazırladığı fırsatları kaçırmayın!

Ucuz Bebek Bezi Aboneliği