Ev temizliği denildiğinde genellikle akla gelen ilk alanlar mutfak ve banyo temizliği olur. Özellikle mutfak temizliği ev hanımlarının gün içerisinde vaktinin ortalama beşte birini harcadığı yer olarak ifade edilir. Bu tür temizlikleri daha kolay hale getirmek ve harcadığınız vakti azaltmak için püf noktalarına hakim olmanızda yarar vardır. Benzer durum banyo temizliği için de geçerlidir. Saç telleri, sabun kalıntıları ve bu gibi kirleri temizlemek için kullanacağınız bezden deterjana kadar her detaya önem vermelisiniz.

Yaşam alanınızın hijyenik olması sağlığınızı doğrudan etkilediğinden dolayı, hijyeni sağlamak için mikropların yayılmasını önlemelisiniz. Bu amaçla dokunduğunuz kapaklar, mutfak lavabosu, fırın, buzdolabı, bulaşık makinesi, zemin gibi alanların temizliğini düzenli olarak yapmalısınız.

Mutfak Temizliği için Öneriler

Etkili bir mutfak ve banyo temizliği için masada ve tezgahta daima bir kağıt havluya yer verin. Bu sayede etrafa dökülen bir şey olduğunda hemen temizleme fırsatı bulabilirsiniz. Mutfakta kullanacağınız doğrayıcı tarzı küçük ev aletlerini daha kolay temizleyebilmek adına kullanım öncesinde iç kısmını yağlayabilirsiniz. Böylece kullanım sonrası içi daha rahat temizlenecektir.

Mutfak temizliğinde en etkili yardımcınız sirke olacaktır. Çaydanlık, kahve makinesi, fırın kapları, çelik tencere ve daha pek çok yeri sirke ile ovalayarak hijyen sağlayabilirsiniz. Hassas ve detaylı kısımları temizlemek için eskiyen diş fırçalarınızdan yardım alabilirsiniz. Bunun yanı sıra temizlik için kullandığınız malzemelerin sağlık standartlarına uygun ve cildi tahriş etmeyen doğal bir yapıda olmasına özen göstermelisiniz.

Aylık bulaşık temizlik paketi ile Fairy Sıvı Bulaşık deterjanını uygun fiyata alabileceğinizi bliyor muydunuz?

Banyo Temizliği Nasıl Olmalı?

Mutfak ve banyo temizliği yaparken zeminlere ekstra önem vermelisiniz. Özellikle banyolarda saç kıllarını ilk olarak temizlemeli, ardından çöp kovasını boşaltmalı ve klozetlerle musluk kısmını temizlemelisiniz. Bu bölümlerde özel banyo temizlik malzemeleri kullanabilirsiniz.

Organik içerikli olan ürünler hem cildinize zarar vermeyecek hem de banyo yüzeylerinizi daha iyi temizleyecektir. Temizliği yaparken fayansları sırayla silmeye ve aynaları son aşamada silmeye dikkat etmelisiniz.

Aynalar daha hassas alanlar olduğundan bunları silmek için bez ve temizlik malzemesi seçiminizi daha uygun yapmalısınız. Temizlik sırasında sıcak su kullanmanız kirlerin daha çabuk çıkmasını sağlayacaktır.

Domestos dağ esintisi ve Cif Jel Tüm Yüzeyler ürünlerini uygun fiyata aylık paketler ile Biaylik.com sitemizden satın alabilirsiniz.