Hem cildi besleyen ve yenileyen hem de temizleyen bir bakım ürünü olan micellar yüz temizleme suyu cildi nemlendirme ihtiyacını karşılar. Özellikle sabahları cildi tazeleme amacıyla kullanılan bu ürün genellikle temizleme sütü ile karıştırılır. Bu iki bakım ürünü arasındaki en önemli fark aslında ciltte bıraktığı his ve kıvamıdır. Temizleme sütünü kullandıktan sonra cildinizde bir rahatsızlık hissi bırakır ve cildinizi yıkamaya gerek duyabilirsiniz. Oysa micellar su için böyle bir duruma gerek yoktur. Doğrudan uygulanarak yüzde rahatlama hissi uyandırabilirsiniz. Kullanımının kolay ve pratik olması bu suya olan talebi daha da artırır.

Micellar Yüz Temizleme Suyunun Faydaları Nelerdir?

Ciltteki nemin korunmasına yardımcı olan micellar yüz temizleme suyu az tahriş edicidir ve cilt kuruluğu yaşayanlar için iyi bir seçim olacaktır. Cilde yumuşak, pürüzsüz ve esnek bir kıvam kazandıran bu ürün aynı zamanda yağı ve kiri temizler. Bu sayede cildinizde kalmış olan makyaj kalıntıları da arınır ve teniniz nefes almaya başlar.

Neredeyse her cilt tipi için uyumlu olan micelar su alkol ve sabunlar gibi ciltte tahrişe yol açacak bileşenlere sahip değildir. Bu nedenle cildin iltihaplanmasını da azaltır. Aynı zamanda cildi temiz tutan bu ürün tıkalı gözenekler, sivilceler, inatçı lekeler için de birebirdir. Bu sularla ilgili yapılan araştırmalar siyah noktaları azaltma ve sivilceleri iyileştirme üzerinde olumlu etkilerinin olduğunu gösterir.

Micellar Yüz Temizleme Suyu Kullanımı

Diğer cilt bakım ürünleri ile kıyasladığınızda micellar yüz temizleme suyu el bezi, yüz fırçası gibi ihtiyaçları ortadan kaldırır ve doğrudan temiz bir pamuk yardımıyla uygulanır. Kullanışlı ve taşınabilir olması sebebiyle bunun kullanımı daha kolaydır.

Cildinize parlaklık kazandıran micellar su makyaj haricinde ciltte biriken hava kirliliği ve yağ gibi etmenleri de temizler. Bu sayede cildiniz mat görünmeyecektir.

Eğer cildinizin çevresel faktörlerden dolayı yorgun göründüğünü düşünüyorsanız hemen micellar yüz temizleme suyu olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

İstenilen etkileri görebilmeniz için ürünü düzenli şekilde kullanmanız gerekecektir. Üstelik kullanım sırasında tüm makyaj kalıntılarınız çıkacak ve bunun için cildinizi zorlamaya gerek kalmayacaktır. İhtiyacınız olan bu ürünü satın almak için hemen biaylik.com adresini ziyaret edebilirsiniz.