Kadınların regl dönemi öncesinde yaşadığı belirtiler PMS olarak isimlendirilir ve bunlar erkekler tarafından genellikle çok fazla önemsenmez. Bunun nedeni ise anlamakta güçlük çekmeleridir. Yaşayamadıkları durumları tamamen anlamaları beklenmese de bu süreçte anlayışlı olmaları beklenir. Araştırmalara göre kadınların yaklaşık %40 ile %60lık kısmı adet döngüsü öncesinde hormonal değişmelere bağlı olarak hem kanama hem de yumurtlama döneminde farklı davranışlar sergilerler. Bunlarla birlikte duygusal karmaşa ve aşırı duygusallık hali de gelir. Özellikle aşırı duygusallık hali sebebiyle bazı kadınlar bilim kurgu filmlerinde bile ağlar hale gelir. Aynı zamanda çoğu kadında tatlı yiyeceklere karşı ekstra talep olur. Dolayısıyla erkeklerin bu tür durumlar hakkında bilgi sahibi olması sürecin daha sorunsuz geçmesini sağlar.

Kadınların Regl Döneminde Erkekler için Öneriler

Kadınların regl döneminde erkeklerin biraz daha dikkatli davranmaları gerekir. Bu süreçte özellikle şunlara dikkat etmelisiniz:

  1. Regl Olduğu Yüze Vurulmamalı

Pek çok erkek adet döneminde değişen hormonal denge ile ilgili kadınına “adet dönemindesin ve değişiksin” gibi tabirlerde bulunur. Bu tarz cümleler çiftler arasında sıklıkla tartışmaya sebep olur. Bunun yerine sakin kalmakta yarar vardır.

  1. Sosyal Aktiviteler Daha Az Olsun

Genellikle kadınlar regl dönemlerinde kalabalık ortamlara girmekten uzak dururlar. Bu nedenle sosyal aktiviteler yerine baş başa vakit geçirmeye önem verebilirsiniz.

  1. Şefkatli ve Anlayışlı Olun

Kadınlar regl zamanlarında daha fazla ilgiye ihtiyaç duyarlar. Bunu karşılamak adına biraz daha şefkatli ve anlayışlı davranabilirsiniz. Bu dönemde onu biraz daha şımartabilirsiniz.

  1. Yemekleri Birlikte Yiyin

Özel günlerinde kadınların yemek yeme istekleri normal zamanlara kıyasla biraz daha fazladır. Bu dönemlerde çok yemek yiyorsun diyerek onu yargılamak yerine yemekleri birlikte yiyebilirsiniz. Böylece mutluluğunuz artacak ve ilişkiniz kuvvetlenecektir.

  1. Ona Özel Gün Paketi Alın

Regl günlerinde onun kendini daha mutlu, özel ve güvende hissetmesi için özel gün paketi aboneliği yapabilirsiniz. İçerisinde hijyenik ped, bitki çayı, çikolata gibi ihtiyaç duyacağı malzemeler bulunan bu pakete abone olduğunuzda her ay düzenli olarak adrese teslim edilecektir. Yapacağınız aylık abonelik siz iptal etmediğiniz sürece 12 ay boyunca devam edecektir. Regl paketi yapmak için hemen bi’aylık adresini ziyaret edebilir, indirimli fiyatlardan abonelik oluşturabilirsiniz.