Bütün anne babalar bebekleri için en iyi bebek bezi tercih etmek isterler. Bebeklerin cildi biraz daha hassas olduğundan seçim aşamasında şunlara dikkat etmenizde yarar vardır:

  1. Bez Hijyenik Olmalı

Bebeğinizin bez bölgesi mikroplara açık olduğundan seçeceğiniz bezde hijyen çok önemlidir. Bunun için mutlaka paketli olan ürünleri tercih etmelisiniz. Böylece bezler rafta beklerken ya da taşınma sırasında kirlenmez. Açık şekilde satılan bezler hijyen konusunda güven vermez.

  1. Bebeğin Kilosu ile Uyumlu Olmalı

Bebek bezi seçerken yaşından ziyade bebeğin kilosunu dikkate almalısınız. Eğer kilonun altında ya da üstünde bez seçerseniz bebeğiniz rahatsız olacak ve bez sızdıracaktır. Genellikle yenidoğandan başlayarak altı farklı bez çeşidi olur. Bunlar arasından bebeğinize en uygun olanı satın almalısınız. Bunun için Prima bebek bezi numaraları ve kiloları yazımızı mutlaka okumalısınız!

  1. Emiş Gücü Yüksek Olmalı

Bebeğinizin daha uzun süre kuru kalması için bebek bezi emiş gücü fazla olmalıdır. Böylece hem ekonomik hem de sağlıklı bir seçim yapmış olursunuz. Sıvı emildiğinden pişik oluşma olasılığı da en aza iner. Emiş gücünün ideal olup olmadığını anlamak için çevrenizdeki tecrübeli kişilerden yararlanabilir ya da markalar arasında kıyaslama yapabilirsiniz.

  1. Bebek Bezi İnce Olmalı

İnce bebek bezi tercih etmeniz bebeğinizin hareket kabiliyetini engellemez. Kalın ve kaba olan bezler bu anlamada bebeği rahatsız eder. Bu durum size de stres olarak yansır. Bunu önlemek adına bebeğinizin rahatça kullanabileceği bezler satın alabilirsiniz.

  1. Ergonomik Olmalı

Bebek bezi ergonomik olduğunda konfor daha da artar. Bu durum ilk duyulduğunda kulağa garip gelse de bebeğin boyuna ve kilosuna uygun şekilde üretilen bezler daima daha sağlıklı olur. Küçük kazaların ve sızmaların önüne geçen bu bezlerde yan bantlar da önemlidir. Eğer yan bantlar istenilen uygunlukta değilse bez gevşek ya da sıkı kalabilir. Bununla birlikte yapışkanlık özelliği hemen kaybolur. Bunu önlemek adına bantları açıp kapatarak kontrol etmeli ve tekrar yapıştığından emin olmalısınız. Bantlar ya da bezin tamamı yeterli kalitede değilse, bantların yapışkanlık özelliği hemen biter ve bezin kullanımı kısa süre içerisinde daha zor hale gelir. Bunu önlemek adına bez almadan önce kapsamlı şekilde araştırabilir, annelerin deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.

Ergonomik ve en ucuz prima bebek bezi fırsatları için aylık paketlerimizi inceleyebilirsiniz!