Kahve tutkunlarının günlük yaşamda sıklıkla kullandıkları filtre kahve makinesi bazı teknik detaylara sahiptir. Bunlara hakim olduğunuzda makinenizi daha verimli şekilde kullanabilirsiniz. Yağ yakımını hızlandırmak, metabolizmayı daha hareketli hale getirmek ya da güne enerjik başlamak gibi farklı amaçlarla içilen filtre kahveler için farklı demleme yöntemleri vardır. Asidik, yumuşak ve telvesiz bir tat elde edecek şekilde kullanılan bu yöntemler ile öğütülmüş kahveye sıcak su ekleyip kahvenizi hazırlayabilirsiniz.

Filtre Kahve Makinesi Nasıl Kullanılır?

Filtre kahve makinesi kullanımı için ilk olarak makinenin sepet kısmına filtre kahve makinesi kağıdı yerleştirilir. Bu sayede öğütülmüş olan partiküller cam hazne kısmına geçmez. Her makinenin hazne kısmı aynı olmayacağından uygun kağıt boyutunu seçmek gerekir. Doğal kağıt tercih etmek kahve tadının daha iyi olmasını sağlayacaktır.

İkinci aşamada kahve makinesine su eklemelisiniz. Su ne kadar kaliteli olursa kahvenin lezzeti de artacaktır. Suyun içindeki bazı mineraller sayesinde kahvenin tadı değişecektir. Eğer musluk suyu kullanacaksanız önden filtreleme yapmanızda fayda vardır.

Son aşamaya geldiğinizde ise hazneye kahve ekleyebilirsiniz. Kahve su oranını dikkatli ayarlamalısınız. Böylece daha dengeli bir aroma elde edebilirsiniz.

Filtre Kahve Makinesi Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Latin Amerika, Asya ve Afrika’ya özgü farklı kahveleri birkaç dakikada hazırlamanızı sağlayan filtre kahve makinesinin avantajları oldukça caziptir. Pratik kullanım sunan bu makineler özellikle kişi sayısının fazla olduğu yerlerde kullanım için idealdir. Tek seferde 16 fincana kadar yapabilme özelliği vardır. Aynı zamanda bütçe dostu olan bu makineler geniş fiyat aralığına sahiptir. Bu sayede herkes tarafından satın alınabilir. Filtre kahve hazırlamak için uzun süre harcamanıza gereke kalmadan makine ile zamanda tasarruf elde edebilirsiniz.

Filtre Kahve Makinesi Tavsiyeleri

Piyasada çok sayıda filtre kahve makinesi vardır ve bunlar özellik, fiyat gibi yönlerden birbirinden ayrılır. En iyi filtre kahve makinesi hangisi diye araştırırken fiyat performans dengesini göz önünde bulundurmalısınız. Bu açıdan en çok tercih edilen ürünler Delonghi ICM2.1 Filtre Kahve Makinesi, Philips HD7769 Öğütücülü Filtre Kahve Makinesi, Karaca Hatır Plus 2 in 1 Kahve Makinesi, Fakir Vienna Filtre Kahve Makinesi, Arçelik K 8580 Eternity Filtre Kahve Makinesi olarak bilinir.

Filtre Kahve Makineleri için Taze ve Kaliteli Filtre Kahve Önerileri

Bu filtre kahve makineleri ile kullanabileceğiniz en kaliteli filtre kahvelere de kısaca değinmek isteriz. Kaliteli ve taze bir kahve taktir edersiniz ki marketlerden ve Starbucks gibi büyük kahve zincirlerinden bulmak imkansız. Bu nedenle yerli taze kahve üreticilerini araştırdık ve en iyisine sitemizde yer verdik: Petra. Sitemizden Petra Acme Filtre Kahve 250gr paketine aylık olarak üye olabilir ve sürekli gerçekten taze filtre kahve keyfi yaşayabilirsiniz.