Türkiye'de Biaylık var ama dünya genelinde aylık abonelik siteleri neler diye mi merak ediyorsun? Dünyadaki En Popüler Kutu Aboneliği Siteleri ve Paketleri yazımızda bazı örnekler bulabilirsin!

Kutu abonelikleri dünyanın her yerinde giderek daha popüler bir hal almaktadır. Pek çok insan, düzenli periyotlarla gelen kutuların içinden çıkacakları heyecanla beklemektedir. Uygun fiyatları ve sürpriz faktörünü içermesi nedeniyle pek çok kutu aboneliği giderek daha fazla aboneye ulaşmaktadır. Bu yazımızda sizler için dünyadaki en popüler kutu aboneliği siteleri ve paketleri hakkında bazı incelemeler yaptık.  

 1- Hello Fresh 

Hello fresh, yemek konusunda dünyanın en popüler kutu aboneliği servislerinden biri. Hello Fresh kutu aboneliği, kullanıcılarına düzenli aralıklarla mevsime uygun ve bulundukları bölgelerden elde edilen malzemeleri, tam ölçülü biçimde tarif kartları ile birlikte gönderiyor. Bu sayede bu servisin kullanıcıları hem yeni tarifler için gerekli araştırma ve alışverişi yapma zahmetinden kurtuluyor, hem de ev yemeği yemenin keyfini çıkarıyor. Bütün malzemelerin ölçülü olması gıda israfını da önlüyor. Hello fresh kutuları için vejeteryan, vegan, aile dostu, hızlı tarif, düşük kalorili gibi seçenekler de bulunuyor. Kutu üyeleri ayın ya da haftanın hangi günlerinde teslimat alacaklarını kendileri belirliyor. Site, önceden o ayın kutuları için yemek menüleri de açıklıyor. Hello Fresh, şimdilik yalnızca Amerika’da hizmet veriyor.  

2- Birchbox 

Birchbox, kişiye özel hazırlanan deneme boy ürünlerden oluşan bir kutu aboneliği sistemi. Birchbox aboneleri her ay 4 ila 6 adet saç ve vücut bakım ürünleri, parfümler, makyaj malzemeleri gibi deneme boy ürünlerden oluşan bir kutu gönderiyor. Kutu aboneleri, ürünleri denedikten sonra beğendikleri takdirde Birchbox internet sitesinden tam boylarını da satın alabiliyor. Birchbox kutu aboneliğini rakiplerinden ayıran en önemli özellik ise kullanıcılarının tercihlerine uygun kutular hazırlamaları. Bu abonelik ile herkes aynı ürünleri teslim almıyor, kutu içerisinde gönderilecek ürünler kullanıcının saç ve cilt tipine, ihtiyaçlarına göre özel olarak seçiliyor. Birchbox aynı zamanda kadın girişimciler tarafından başka kadınlara hizmet sağlamak amacıyla kurulmuş bir platform olarak göze çarpıyor.   

3-  Meowbox 

Meowbox,  kedi severlerin en çok tercih ettiği kutu aboneleği servislerinden biri. Meowbox kutularında her ay o ayın temasına uygun kedi oyuncakları ve kedi ödül mamaları ve diğer kedi atıştırmalıkları yer alıyor. Kedisinin özel beslenme ihtiyaçları olan aboneler, yiyecek istemiyorum seçeneğini tercih ederek ödül maması yerine ekstra bir oyuncak sipariş edebiliyor. Özellikle tatil zamanları gönderdikleri sevimli el yapımı oyuncaklar ile Meowbox, kedisini şımartmak isteyenlerin bir numaralı tercihi.   

4- GQ Best Stuff Box 

 Gelmiş geçmiş en popüler erkek dergilerinden olan GQ editörleri tarafından hazırlanan bu kutu aboneliği, erkekler için özel kişisel bakım ürünlerinden oluşuyor. Kutu aboneleri, gönderilen ürünlerin yanı sıra, çeşitli markalardan indirim kuponları da elde ediyor. Dergi editörleri tarafından özenle seçilen bu ürünler, üç ayda bir teslim ediliyor. GQ Best Stuff Box, hediye olarak da çokça tercih edilen bir ürün.