Hamilelik süresince anne adaylarının öncelik verdiği konulardan biri de doğum çantası hazırlamaktır. Hayali kurulan günün sorunsuz geçmesi için çantanın eksiksiz olması istenir. Doğum sırasında ve sonrasında gerekli olacak eşyalar çantada yer almalıdır. Hem fazla yer kaplamayacak hem de ideal malzemelerden oluşan doğum çantasının içerisinde bebeğiniz ve kendiniz için ayrı ayrı malzemeler olmalıdır. Özellikle bebeğiniz için seçtiğiniz malzemelerin kaliteli ve onun hassas cildine zarar vermeyecek türden olmasına dikkat etmelisiniz. Kendinize aldığınız parçalarda ise rahatlık ve kolay kullanım ön planda olmalıdır. Bunları hazırlarken doğum yapacağınız hastanenin doğumla ilgili ne tür hizmetler verdiğini önceden öğrenerek hazırlıklarınızı ona göre şekillendirmenizde yarar vardır.

Doğum Çantasında Anne Adayı için Neler Olmalı?

Anneler için doğum çantası malzemeleri arasında sabahlık, pijama, bol miktarda iç çamaşırı, terlik, çorap, diş fırçası ve diş macunu gibi kişisel temizlik ürünleri, hijyenik ped, emzirme sütyeni, kremler, mendiller, kirli çamaşır torbası, emzirme örtüsü yer alır.

Eğer sağlığınızla ilgili özel olarak kullanmanız gereken lens solüsyonu, bant gibi malzemeler varsa bunları da ihmal etmemelisiniz.

Bu süreçte bakımlı görünmeye de önem veriyorsanız birkaç parça makyaj malzemesini de yanınıza alabilirsiniz. Hastaneye giriş kadar çıkış da önemli olup çıkarken giyeceğiniz kıyafeti yanınızda hazır etmelisiniz. Bu kıyafetlerin hamilelikten önceki kilonuzdan ortalama bir beden büyük olması kullanım açısından daha rahat olacaktır.

Doğum Çantasında Bebek için Neler Olmalı?

Bebek için doğum çantası hazırlarken götürmeniz gereken eşyalar daha fazla olacaktır. Bunlar arasında en küçük boy bebek bezi, tulum ya da pijama, zıbın, alerjik testlerden geçmiş ıslak mendil, eldiven, bere, patik, çorap, bebek battaniyesi, mevsime uygun yelek, küçük ve yumuşak havlu, süt sağma cihazı, bebek takım çantası, hastaneden çıkarken bebeği taşımak için portbebe, bebe şampuanı gibi malzemeler bulunur.

Bebeğe günlük giydirilecek hastaneden çıkış kıyafetleri ve diğer giysilerden ortalama üçer tane koymak yeterlidir. Ancak hastanede kalış süresi daha uzun olacaksa çantadaki kıyafet sayısını artırmakta fayda vardır. Bunun için hastaneden ön bilgi alarak ona göre hazırlık yapabilirsiniz.

Çanta hazırlarken istediğiniz tüm malzemeleri bi’aylık üzerinden hemen sipariş verebilirsiniz.

Doğum çantası içerisine koymak için hazır Johson's Bebek Bakım Paketi ile temin edebilirsiniz.