Cam silmek çok sayıda kişi için zahmetli bir iş olarak görünse de genellikle herkes evinde ışıl ışıl camlar görmek ister. Doğru şekilde ve uygun malzemelerle yapacağınız cam temizliği bunu mümkün hale getirecektir. Kullanacağınız temizlik malzemeleri cam silmeye elverişli olarak ve kalitelilerden tercih etmelisiniz. Bunun için alışverişlerinizi mutlaka güvendiğiniz adreslerden yapmalısınız.

Cam silerken çoğunlukla güneşli günler seçilir. Ancak güneş ışığıyla camdaki detayları görmeniz daha zor olacağından bulutlu günlerde temizlik yapabilirsiniz. Güneşli günlerde camı sildiğinizde parlaklık daha kısa sürede son bulacaktır. Eğer camınızda çizikler varsa bunları pasta cila ile gidererek camlarınızda daha temiz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Cam Silecek Kişiler için Bazı İpuçları

1 - Beyaz Sirke

Cam silmek istediğinizde temizlik malzemesi olarak beyaz sirke kullanabilirsiniz. Hem doğal hem de zararsız olan bu ürün güçlü bir dezenfektandır ve camlarınızı parlatacaktır. Kullanım için bir ölçü beyaz sirkeyi üç ölçü su ile karıştırabilirsiniz.

2 - Gazete Kağıdı

Cam silmenin pratik yolları denildiğinde çoğu insanın aklına ilk olarak gazete kağıdı gelir. Gazetenin baskısındaki mürekkep kurşun yönünden zengin olduğundan bu kurşun camları parlatacaktır. Bunun için cam hafif nemliyken gazete kağıdıyla ovalayabilirsiniz.

3- Arap Sabunu ve Karbonat

Karbonat ve arap sabunu evde kullanılabilecek en iyi temizlik malzemelerinden biridir. Bu karışım ile camdaki lekeleri çıkarabilir ve camları parlatabilirsiniz. Özellikle camların pervaz kısımlarını bununla daha etkili şekilde temizleyebilirsiniz.

4- Limon Suyu

Sirke gibi asitli bir yapıya sahip olan limon suyu temizlikte geniş kullanım alanına sahiptir. İsterseniz limon suyunu ılık su ile karıştırıp camlara püskürtebilir ya da doğrudan tuzla karıştırarak süngerle birlikte camları ovabilirsiniz.

5- Bulaşık Deterjanı

Temizlik denildiğinde akla ilk gelen malzeme bulaşık deterjanı olacaktır. Deterjanı doğrudan kullanabilir ya da suyla karıştırabilirsiniz. Bunun için mutlaka kaliteli bir deterjan markası tercih etmelisiniz. Aksi halde camdaki kirler çıkmayabilir.

6- Soda

Direkt temizlik amaçlı kullanabileceğiniz soda camlara püskürtülerek kullanılır. Camların yanı sıra buzdolabı rafı ve benzeri gıdalarla temas eden yüzeylerde mikrop önleyici ya da yağ giderici olarak soda/ maden suyu kullanabilirsiniz. Cam silmek için ihtiyacınız olan tüm bu ürünleri Bi’aylık üzerinden sipariş verebilirsiniz.