Yalnızca bebekler için değil yetişkinlerin de güzellik ve bakım amaçlı sıklıkla tercih ettiği ürünlerden biri olan bebek yağı cildin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlar. İçerisinde heliantus yağı, buğday tohumu yağı, papatya yağı, zeytinyağı ve E vitamini bulunan yağdan istenilen etkilerin alınabilmesi için düzenli ve doğru şekilde kullanılması gerekir. Bu sayede hem cilt daha yumuşak ve canlı olacak hem de ciltteki çatlak görünümü en aza inecektir. Bebeklerin cildini korumak amaçlı üretilen bu yağlar cilt bakımının yanı sıra cilde bulaşan boyaların temizlenmesinde de etkilidir. Cildin günlük kirlerden ve makyajdan temizlenmesini sağlayan yağ karın kısmında oluşan gerilmeleri önler. Aynı zamanda topuk çatlaklarının da giderilmesinde etkilidir.

 

Bebek Yağının Kullanım Alanları

Geniş kullanım alanına sahip olan bebek yağı ile saç bakımı yapılabilir. Saça doğal bir nem kazandıran bu yağ saçların daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar. Özellikle yıpranmış ve kuru saçlar için son derece etkilidir. Saçlara ferah bir görünüm kazandıran bebek yağı saçların kolay taranmasına yardımcı olur.

 

Bebek yağının cilde faydaları da oldukça fazladır. Cildi yumuşaklık veren yağ gözenekleri de temizler. Aynı zamanda gözaltındaki morluk oluşumunu en aza indirir ve göz çevresindeki kan dolaşımını hızlandırır. Soğuk ve kurak bölgelerde ciltte görülen çatlakları gideren bu yağ cildin nem dengesini sağlar.

 

Bebek Yağı Nasıl Kullanılır?

Bebek yağının kullanımı amacına göre farklılık gösterecektir. Dudakları nemlendirmek için kullanılacağında bir tatlı kaşığı bebe yağının içerisine bir çay kaşığının ucuyla şeker ve bir iki damla limon suyu ilave edilir. Bu karışım dudağa sürüldüğünde dudaklarda canlanma ve yenilenme olacaktır. Stresli günlerin ardından rahatlama sağlamak için ise şakak ve bilek bölgelerine bebek yağı ile masaj yapılabilir. Benzer uygulama göz çevrisinde de etkili olacaktır. Böylece ilgili bölgede kan dolaşımı hızlanacak ve rahatlama sağlanacaktır. Topuk çatlaklarını önlemek için bebek yağı sürüleceğinde ise uyumadan önce yağ topuk bölgesine sürülmesi ve üzerine çorap giyilerek sabaha kadar o şekilde kalmalıdır. Böylece topuk sabah yumuşacık olacaktır. Tüm bu kullanımlar için ihtiyacınız olan bebek yağını hemen Bi’aylık üzerinden sipariş verebilirsiniz.