Bebeklerin büyük bir bölümünde görülen pişik problemi hem onu hem de ebeveynleri rahatsız eder. Bu nedenle, anne babalar sıklıkla bebek pişiklerine ne iyi gelir sorusuna yanıt arayışındadır. Buna çözüm olarak hem kremler ve ilaçlar hem de evde doğal yöntemler uygulanır. Bunları denemeden önce mutlaka bebeğinizin cildi ile uyumlu olup olmadığını gözden geçirmelisiniz.

Kullanacağım ürün hem sağlıklı hem de etkili olsun diyorsanız, sizin için en doğru seçimlerden biri Mustela bebek pişik kremi olacaktır. Bu tarz ürünler pişiğin olduğu bölgeye ince bir tabaka halinde sürülür. Uygulama öncesinde bölgenin temiz ve kuru olması gerekir. Benzer uygulamayı vazelin için de yapabilirsiniz.

Bebek Pişikleri Nasıl Geçer?

Bebek pişiklerine ne iyi gelir diye araştırdığınızda anne sütü, yulaf, Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, yumurta beyazı, masaj yağı, hercai menekşe yağı gibi öneriler yer alır.

Bildiğiniz üzere anne sütü bebeğinizin daha sağlıklı ve korunaklı olması için son derece etkilidir. Pişik sorunlarında kızarıklığın olduğu bölgeye bir pamuk yardımıyla anne sütü uygulayabilirsiniz. Sütü sürdükten sonra bölgeyi açık bırakıp kurumasını bekleyin. Kuruduğundan emin olduktan sonra bezleyebilirsiniz.

Çok sayıda soruna çare olan Hindistan cevizi yağı, anti mantar ve nemlendirme özelliğine sahiptir. Bu etkiyi elde edebilmek adına bebeğiniz bezini değiştirirken her seferinde az miktarda Hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz. Eğer pişik bölgesinde döküntü çok fazlaysa bu durumda yağın içine bir iki damla çay ağacı yağı da ekleyebilirsiniz.

Bebeklerde Pişik için Öneriler

Bebek pişiklerine ne iyi gelir sorusuna yanıt arayan kişi sayıca fazla olduğundan dolayı, bu konuda verilmiş çok sayıda çözüm önerisi mevcuttur. Buna göre bakterilerin çoğalmaması adına bebeğinizin bezini değiştirmeden önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Pişiğin olduğu bölgeyi düzenli olarak sabun ve ılık su ile temizleyebilirsiniz. Bezi değiştirirken bir süre bebeğinizin poposunun hava alması için bekleyin. Bez ıslandığında mutlaka bekletmeden değiştirin. Bunun yanı sıra pişik halinde Mustela bebek pişik kremi kullanabilirsiniz. Bu kremi ve bebeğinizin bakımında ihtiyaç duyacağınız daha pek çok ürünü hemen satın almak için biaylik.com mağazasını kullanabilirsiniz.