Bebek kıyafetlerinin temizliği konusunda dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar vardır. Bebeklerin cilt yapısı yetişkinlere kıyasla daha hassas olduğundan bakım, temizlik, beslenme gibi alanların her birine ekstra özen gösterilmelidir. Tüm kıyafetler hijyenik ve doğru bir yöntemle temizlenmeli, bebeğin cildine direkt temas edecek kıyafetler yetişkin kıyafetlerinden ayrı olarak yıkanmalıdır. Özellikle bebekler en az bir yaşına gelene kadara ayrı yıkamaya dikkat edilmeli, temizlik için kimyasal içermeyen ürünler kullanılmalıdır. Hoş kokusundan ziyade içeriğine bakılarak alınan temizlik ürünleri bebekte alerjik durumlar görülme riskini en aza indirir. Bu kapsamda özellikle organik sabun cevizi en çok tercih edilen doğal temizlik ürünleri arasında yer alır.

 

Organik Sabun Cevizi Deterjanı Nedir?

Himalayalara özgü doğal bir meyve olan sabun cevizi herhangi bir koruyucu maddeye sahip değildir. Hassas ciltler ile uyumlu olan bu deterjan bebek kıyafetlerinin yıkanması için sıklıkla tercih edilir. Yalnızca temizlik amacıyla kullanılan bu madde çamaşır yıkarken yumuşatıcı kullanma ihtiyacını da giderir. Kimyasal içermemesi nedeniyle alerjik durumlara da sebep olmayan sabun cevizi geri dönüşümlüdür, renklilere ve çamaşırlara zarar vermez. Kolay kullanılabilmesi sayesinde pek çok kişi tarafından tercih edilen bu ürün ile bütün çamaşırlar yıkanabilir. Deterjan kullanılan her alanda tercih edilebilen organik sabun cevizi için çamaşırları 40 derece ve üzerinde yıkamak ideal olacaktır.

 

Bebek Kıyafetlerinin Temizliği için Organik Sabun Cevizi

Doğal ve organik sabun cevizi ile bebek kıyafetlerinin temizliği yapılacağında ilk olarak bir kesenin içerisine birkaç parça sabun cevizi koyularak ağzı kapatılır ve bu kese çamaşırların arasına atılır. Rahat yıkama adına makinedeki çamaşır yoğunluğu az olmalıdır. Kendine özgü hoş kokusu sayesinde makinenin yumuşatıcı gözüne ekstra bir ürün koymaya gerek yoktur. Ancak organik sabun cevizinin ağartıcı özelliği olmadığından beyaz çamaşırlarda yıkama gözüne ilave karbonat koymak faydalı olur. Bir kesenin içindeki sabunlar 60 dereceye kadar olan yıkamalarda iki ya da üç kez kullanılabilir. Bunun için ihtiyacınız olan organik sabun cevizini ve bebek bakımında ihtiyacınız olan tüm ürünleri Bi’aylıküzerinden en ekonomik şekilde sipariş verebilirsiniz.