Ağız Bakım Paketi

69,90 ₺

64,90 ₺

Stok Durumu: Stokta mevcut
- Sensodyne Beyazlatıcı Diş Macunu - 50 ml
- Listerine Cool Mint Gargara - 250 ml
- Oral-B Pro Health Diş Fırçası - 1 Adet (3 ayda 1)


Markette Toplam: 46 TL

* Zorunlu Alanlar

- +

Aylık Ağız Bakım Kutusu Aboneliği

Günümüzde diş bakımı çok önemli bir yere sahiptir. Ancak ülkemizde nüfusun yüzde 86'sı maalesef dişlerini fırçalamıyor. Dişlerini fırçalayanlar ise diş fırçası konusunda dikkatli davranmıyor. En doğru kullanımda diş fırçası yılda 4 kez değişmelidir. Ancak araştırmalar gösteriyor ki dişini fırçalayanların büyük çoğunluğu aynı diş fırçasını 2 yıl kullanıyor. Bunların yanı sıra ülkemizde diş ipi kullanımı çok daha az ve kullananların çoğu yanlış kullanıyor.

Sensodyne Beyazlatıcı Diş Macunu 50ml

Düzenli diş bakımı yapacak bir kişinin diş macununu çok iyi seçmesi gerekmektedir. Tıpkı saç ve cilt bakımında seçilecek ürünler saçımıza ve cildimize göre seçilmeliyse diş macunu seçerken de buna dikkat edilmelidir. Bu durumda yardımımıza Sensodyne Diş Macunu yetişiyor. Her ağız ve diş yapısına uygun diş macunu üreten Sensodyne diş hekimlerinin 1 numaralı tercihi olmaya devam ediyor. Sensodyne diş macunu seçerken; dişleri beyazlatan, diş eti koruması sağlayan, diş minesi koruması sağlayan, diş onarımı sağlayan, tam koruma sağlayan ve ekstra ferah nefes sağlayan çeşitleri görebilirsiniz.

Oral-B Pro Diş Fırçası

Diş fırçaları yılda 4 kez değiştirilmelidir. Diş fırçasını seçerken dişlerimizin ve diş etlerimizin hassasiyetine göre seçim yapılmalıdır. Yumuşak fırçalar kimi zaman yeterli temiz sağlayamaz. Ancak diş hassasiyeti olan kişilerin yumuşak fırça kullanması ve kalan temizliği gargara ve diş ipiyle yapması gerekmektedir. Genel olarak orta sertlikte bir fırça kullanımı uygun görülür. 

Dişlerimiz fırçalarken dikkat etmemiz gereken ve neredeyse kimsenin dikkat etmediği bazı koşullar vardır. Fırçalamaya başlamadan önce asla diş fırçasını ve diş macununu ıslatmamak gerekir. Önce ağız bol suyla çalkalanır. Sonra fırçanın üzerine diş macunu alınır. Ardından fırça ve macun ıslatılmadan dişler yuvarlak hareketler ile fırçalanır. Bu doğru fırçalamayı yaptığınız zaman macunun ilk dakikada köpürmediğini göreceksiniz. İşte bu doğru fırçalama yaptığınız anlamına gelir. Dişin tüm yüzeyleri Sensoyne beyazlatıcı diş macunuyla iyice fırçalandıktan sonra ağzımızı bol suyla yıkamamız gerekir. Ardından macunsuz şekilde dişler yeniden fırçalanmalıdır. Bunu yaptığınızda macun olmadığı halde dişlerinizin ne kadar köpürdüğünü göreceksiniz. Asıl diş temizliği bu adımda sağlanır ve bu adım sayesinde ağzımızdaki macun en aza iner.

Listerine Cool Mint Gargara - 250ml

Bunların hepsini yapsak bile her zaman dişlerimiz tam olarak temizlenmez. Bu durumda devreye Listerine Gargara giriyor. Gargara sıvı formda olduğu için ağzın her bölgesine erişebilir. En çok tercih edilen gargara olan Listerine Gargara seçerken yine dişlerimize uygun olan gargarayı seçmemiz gerekir.

Listerine gargara günde iki kez kullanılır. Ürünü kullanırken Advanced White'ı 10 ml diğer ürünleri 20 ml kullanmak gerekir. Bunu ürünün kapağı ile hesaplayabilirsiniz. Yine Advanced White ağızda 60 saniye diğer ürünler ise 30 saniye çalkalanmalıdır. Ayrıca ürünün daha uzun etki etmesi için kullanımdan sonra ağzı suyla çalkalamamak gerekir.

İndirimli aylık ağız bakım kutusu aboneliği ile kişisel bakımını aksatma hem de masaflarını hafiflet!

Diş İpi

Ek olarak kullanabileceğiniz bir diğer ürün ise diş ipidir. Bir diğer diş bakım ürünü olan diş ipi ise kullanımı çok az olan ve yanlış kullanılan bir üründür. Diş ipleri naylon veya PTFE olmalıdır. Herhangi bir ip ile diş bakımı yapmaya çalışmak diş etlerinize ciddi zararlar verecektir. Diş ipleri kullanılırken 40-50 cm boyutunda diş ipi ele alınmalıdır. Bu diş ipinin büyük kısmı orta parmağa sarılır ve diğer ucu baş-işaret parmağı arasında tutularak gerilir. İp; diş yüzeylerinin tamamına sürülmelidir ve zorlamamak şartıyla diş etinin içine kadar sürülmelidir. Bu işlemler olabildiğince nazik yapılmalıdır. Aynı zamanda her bir dişe geçildiğinde diş ipinin orta parmağa sarılı kısmı açılarak temiz olan kısmıyla devam edilir.

Müşteri Yorumları

avantajlı ve pratik Yorumlayan: Melih K.
bu ürünleri sürekli kullanıyorum aylık olarak paket almak mantıklı geldi. üstelik tek tek alınca daha pahalı oluyor (26.12.2020 tarihinde gönderildi)

Kendi Yorumunuzu Yazın

Yorumunuz: Ağız Bakım Paketi

See It Styled On Instagram

There are not any images in this instagram.
Loading...